Filtracja

W ofercie Eurofoam Polska znajdą Państwo szeroką gamę produktów służących do filtracji zarówno powietrza jak i wody.

W filtracji doskonale sprawdzają się pianki o całkowicie otwartej strukturze komórkowej, która jest uzyskiwana w wyniku procesu termicznej retykulacji, w którym wszystkie błony komórkowe, które jeszcze istnieją po utworzeniu pianki, przekształcają się i roztapiają w żeberka komórkowe. Produkty służące do filtracji dzieli się na dwie grupy: FILTRENY i BULPRENY

FILTRENY T i TM
Są to pianki retykulowane z poliuretanu na bazie poliolu polieteru. Głównym zastosowaniem pianek Filtren TM jest mechaniczna i biologiczna filtracja wody. Znakomicie nadają się do wychwytywania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Można je również powlekać żywymi kulturami bakterii, co sprawia, że z powodzeniem spełniają swoje zadania, np. w biologicznych oczyszczalniach ścieków, a nie tylko w akwariach, basenach, czy innych akwenach wodnych (hodowla ryb).
BULPRENY S, R i D

są to retykulowane pianki z poliuretanu na bazie poliolu poliestrowego.

Pianki te nadają się idealnie do właściwego jak i wstępnego filtrowania powietrza. Znajdują także zastosowanie w układach klimatyzacji i wentylacji oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Najistotniejszym zastosowaniem tych pianek jest filtracja powietrza, począwszy od niedużych maszyn i urządzeń, skończywszy na wielkich kominach fabrycznych. Z powodzeniem powstrzymują drobne, naturalne zanieczyszczenia powietrza (np. w odkurzaczach), jak i ciężkie, szkodliwe związki chemiczne.

Kontakt

Eurofoam Polska Sp. z o.o.

95-100 Zgierz ul. Szczawińska 42

 

Tel. + (48) 42 716 38 54

 

Sekretariat

pl [dot] officeateurofoam [dot] eu

Tel. + (48) 42 716 34 93

Grupa Eurofoam

Eurofoam Polska należy do grupy EUROFOAM – europejskiego lidera na rynku pianek poliuretanowych.

Grupę tę tworzy 36 zakładów w 12 krajach, których głównym profilem działalności jest produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej.

Eurofoam - European foam leader

Projekt i wykonanie Hiarte