O firmie

Eurofoam Polska jako firma należąca do grupy Eurofoam - światowego lidera na rynku polimerów, obecnie jest jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie. Najnowsze rozwiązania technologiczne oraz doświadczenia zdobywane od 1966 roku pozwalają na produkcję pianki poliuretanowej najwyższej jakości o szerokim wachlarzu właściwości i bogatej gamie zastosowań.
 
Dbając o wygodę naszych Klientów nie pozostajemy obojętni wobec środowiska naturalnego oraz zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.Optymalizację produkcji osiągnęliśmy poprzez nowoczesny system zarządzania jakością i środowiskiem. Nasze rozwiązania logistyczne oraz sprawne działania rynkowe pozwoliły na zdobycie wiodącej pozycji wśród producentów pianki poliuretanowej na rynkach w Polsce oraz Europie Wschodniej.
 
System produkcji pianki poliuretanowej oparty jest na metodzie ciągłego spieniania w postaci długiego bloku. Nowoczesna technologia pozwala uzyskać bloki o idealnych płaskich powierzchniach, dzięki czemu uzyskuje się doskonałą geometrię bloków, a tym samym ogranicza się ilość ścinków piankowych powstających przy ich rozkroju. Na szczególną uwagę zasługuje stosowana w naszym zakładzie, jako nieliczna w Polsce, metoda produkcji pianek- C a r D i o.W technologii tej przy użyciu ciekłego CO2 uzyskiwane są pianki lekkie o gęstości 14 - 18 kg/m3. Wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych Klientów oraz nowym koncepcjom i rozwiązaniom technologicznym, oprócz produkcji pianki specjalizujemy się w pełnym zakresie jej przetwórstwa. 
 
Nowoczesny park maszynowy pozwala na osiągnięcie przestrzennych formatów, wykonanie specyficznych i nietypowych zleceń, począwszy od kształtek prostych poprzez konturowe, klejone komplety meblarskie, formatki bonelowe, materace, kompozycje pianek standardowych z piankami wysokoelastycznymi, folie piankowe, laminaty samoprzylepne, elementy wygłuszeniowe i filtracyjne, uszczelniające, kształtki mające zastosowanie w motoryzacji, itp. 
 
Profesjonalizm i doświadczenie naszych technologów pozwalają o ptymalizować procesu rozkroju bloku, a co za tym idzie lepszą ekonomikę i minimalizację kosztów, dobór najlepszych rozwiązań technologicznych, doradztwo w zakresie zastosowań pianek i pożądanych form w świetle funkcji wyrobu. Dzięki doskonałym rozwiązaniom logistyc znym oraz własnej bazie transportowej gwarantujemy naszym Klientom szybką i skuteczną realizację zamówień, profesjonalny serwis i terminowość dostaw.
 
 

 

biurowiec eurofoam
ciecie dlugiego bloku na bloki krotkie
dojrzewalnie blokow

Kontakt

Eurofoam Polska Sp. z o.o.

95-100 Zgierz ul. Szczawińska 42

 

Tel. + (48) 42 716 38 54

 

Sekretariat

pl [dot] officeateurofoam [dot] eu

Tel. + (48) 42 716 34 93

Grupa Eurofoam

Eurofoam Polska należy do grupy EUROFOAM – europejskiego lidera na rynku pianek poliuretanowych.

Grupę tę tworzy 36 zakładów w 12 krajach, których głównym profilem działalności jest produkcja i przetwórstwo pianki poliuretanowej.

Eurofoam - European foam leader

Projekt i wykonanie Hiarte